Bu Ülkede iPhone Satışı Yasak

0
26

Bu Ülkede iPhone Satışı Yasak, Almanya’daki bazı iPhone modelleri yasaklanabilir. Almanya’da, bölge mahkemesi. Apple’ın ülkede bazı iPhone modellerini patent ihlali nedeniyle satamayacağına karar verdi. Apple, itiraz etme hakkına sahip olduğundan, karar derhal uygulanmayacaktır. Qualcomm’un teknoloji şirketi Apple’ın Alman mahkemesine karşı açılan patent ihlali davasıyla ilgili olarak. Qualcomm lehine karar verdiğini belirten Apple, ülkedeki bazı. iPhone modellerinin satışını yapamayacağına karar verdi.

Apple

Münih Bölge Mahkemesi Hakimi Hakim Matthias Zigann. Apple’ın temyiz hakkına sahip olduğu kararının derhal uygulanmayacağını belirtti. Karar, ABD ve Çin’de Qualcomm lehine verilen kararların ardından geldi. Çin’de mahkeme, Qualcomm’un lehine karar verdi ve bazı iPhone modellerinin satışını patent ihlali yapılmasına dayanarak yasakladı. Çin mahkeme kararında iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7. İPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri etkilendi.

iPhone

Qualcomm, telif hakkı nedeniyle 7 milyar dolar ödemek isteyen Apple’ın da ticari sırlar edindiğini ve diğer şirketlere devrettiğini iddia ediyor. Apple ile yonga üreticisi Qualcomm arasındaki patent davasında, Alman mahkemesi kritik bir karar aldı. Mahkeme, Iphone 7 ve Iphone 8 modellerinin Almanya’daki satışını askıya aldı. Apple ve Qualcomm arasındaki patent davası ısınıyor.

Qualcomm

Daha önce Çin’de bazı iPhone modellerinin satışını durdurmaya karar vermiş olan Qualcomm, bu kez Almanya’da zafer kazandı. Davanın kararına göre açılan iPhone 7 ve iPhone 8 modelleri askıya alındı. Qualcomm, Apple’ın neden olduğu olası hasarı açıkladıktan ve Apple’ın temyiziyle sona erdikten sonra karar verilecek. Qualcomm Başkan Yardımcısı ve şirketin baş avukatı, son iki hafta boyunca iki farklı ülkenin saygın mahkemesi. Don Rosenberg, Qualcomm’un patentlerinin değerini doğruladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here