Gap Kimya Hizmetleri

0
7

Galvano Kimyasalları, Alüminyum demir galvanizli çinko gibi yüzeylerin temizlenmesi için kullanılabilir. Asit yağ giderme kimyasalları hem Yağ yağ giderme hem de metal yüzeylerde pas ve kabarmayı gidermek için kullanılabilir. Alüminyum kromat demir fosfat çinko fosfat, manganez fosfat kaplama banyolarında ön işlem olarak kullanılabilir. Asidik yağ giderme sıcak veya soğuk bir şekilde yapılabilir. Asidik yağ alma banyolarında dikkate alınması gereken parametreler toplam asit noktası pH ve işlem süresidir.

Galvano Kimyasalları

Yağ Alma Kimyasalı, Nötr yağ giderme nötr yağ giderme kimyasalları, sprey demir fosfat daldırma demir fosfatlama ve susturma fosfat banyolarında yağ giderme kimyasalları olarak kullanılır. Demir fosfat kaplama banyoları asidik olduğundan, nötr yağ giderme kimyasalları bu banyoların ph’sını etkilemez. Bu nedenle, yağ giderme ve demir fosfatlama işlemi aynı anda yapılabilir. Nötr yağ alıcıları, alkali yağ alma ve asidik yağ alma banyolarına katkı maddesi olarak eklenebilir. Alkali yağ giderici ve asidik yağ giderici kimyasallara kıyasla nötr yağ giderici kimyasalların avantajları şunlardır.

Yağ Alma Kimyasalı

Fosfat Kimyasalları, Demir fosfat ile aynı tankta kullanılabilirler ve düşük sıcaklıklarda verim verimliliği düşük konsantrasyonlarda verimli çalışabilirler. Demir fosfatlama banyolarının kullanımı sayesinde, yağ giderme ve fosfatlama işlemi tek bir seviyede tamamlanır, böylece işlem hem zaman hem de operasyonel faydalar açısından kullanılabilir. Soğuk yağ giderme soğuk yağ giderme kimyasalları son yıllarda geliştirilmiştir ve alkali yağ giderme, asidik yağ giderme ve nötr yağ giderme kimyasallarının dezavantajlarını taşımaz.

Fosfat Kimyasalları

Gap Kimya Hizmetleri, Soğuk yağ giderme kimyasalları herhangi bir oranda su ile karıştırılabilir. Hem alkali yağ alma hem de asidik yağ alma ile nötr yağ alma yeteneğine sahiptir. nötr pH, bu avantajı soğuk yağa veren faktördür. Soğuk yağ giderici kimyasalın en önemli özelliği, yağın oda sıcaklığında metal yüzeyden kolay temizlenmesidir. Yağdan arındırıldıktan sonra gerekirse demir fosfat kaplama banyosu durulamadan girilebilir. Soğuk yağ giderme kimyasalları kokusu yoktur. Metal yüzey gibi nötr yağ giderme kimyasalları akış izleri bırakmaz. Demir Fosfatlama demir

Kaynak: Gap Kimya Hizmetleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here