Webüssü Sektörel Gebze Sanayi Doğalgaz, Kalorifer ve Yangın Tesisatı Hizmetleri

Gebze Sanayi Doğalgaz, Kalorifer ve Yangın Tesisatı Hizmetleri

0
10

Gebze Doğalgaz Tesisatı, Evin montaj projesinin çizim süreci ve doğalgaz dağıtım şirketinin onayı artık gaz açma işlemlerinizi yapabilir. Gebze yangın tesisat sistemi proje ve montaj merkezi Uzunark Mühendislik güvenli ve hızlı çözümler sunmaktadır. Pompaların emme hatları pompanın emme çapından daha düşük olduğundan montaj borularının rezerv tankından daha fazla dirsek kullanmadan pompa emme hattına en kısa mesafeye paralel olarak çizilmesini ve olası hava ceplerinin oluşmasını önlemek gerekir.

Gebze Doğalgaz Tesisatı

Gebze Sanayi Doğalgaz Tesisatı, Emme hattı ne kadar düzgün çizilirse su emişi o kadar rahat olur. Pompa emme hattından gelen suyun rahatlaması pompanın kavitasyon pompasındaki sıvının yerel BUHARLAŞMA ve yoğunlaşma döngüsü adı verilen negatif koşullar altında çalışmasını önleyecektir. Yangın pompası emme hattının özellikleri negatif yükseklikte tanktan veya kuyudan emilen pompanın montaj bağlantılarında negatif yükseklikten emilerek pompanın çalıştırılması istenmez.

Gebze Sanayi Doğalgaz Tesisatı

Gebze Kalorifer Tesisatı, Emme hattında hava boşluğu oluşumu veya NPSH değerinin yükselmesi gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Npsh değeri pompanın emme hattında olması gereken minimum pozitif basınç değeridir. Pompaların emme hatlarının pompanın emme çapından aynı veya daha büyük olması önerilir. Emme hattı her pompa için ayrı ayrı çekilmelidir. Toplayıcı emme hattında kullanılmamalıdır.

Gebze Kalorifer Tesisatı

Gebze Yangın Tesisatı, Jokeyleri bu hatlara pompalamak için ayrı çizgiler de çizilmelidir. Emme hattı uygun çapa çekilirse su emme çok rahat olacaktır. Pompa emme hattından gelen suyun rahatlaması pompanın kavitasyon pompasındaki sıvının yerel BUHARLAŞMA ve yoğunlaşma döngüsü adı verilen negatif koşullar altında çalışmasını önleyecektir. Pompanın emeceği maksimum derinlik metreden fazla olmamalıdır. Pratikte pompanın emme yerine en kısa mesafede bulunması gerekir. Her emme borusu bir dirsek ile suya daldırılmalı ve emme borusunun ucuna bir filtre tapası yerleştirilmelidir.

Gebze Yangın Tesisatı

Bu fiş su ile doldurulmuş emme borusunun deşarjını önleyecektir. Kapatma vanası emiş hattı üzerinde yer olmamalıdır. En A standardı negatif noktadan emilen her pompa için bir başlangıç tankının kurulmasını gerektirir. Bu tanklar emme borusunun ucundaki fişin su kaçağı riskine karşı emme hattına sürekli su beslemek için kullanılır. Bu sayede pompanın emme hattında hava boşluğu oluşturulacak ve emişin imkansız hale getirilmesi engellenecektir. Bu tanklarda tankın şebeke suyu ile doldurulması için bir giriş vardır ve bu girişten sonra tanka bir şamandıra musluğu konmuştur.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here