Google ile Yapay Zeka Teknolojisi Bir Adım Daha Geliştirildi!

0
11
Google ile Yapay Zeka Teknolojisi Bir Adım Daha Geliştirildi

Google ile Yapay Zeka Teknolojisi yeni geliştirilen yapay zekası, nesneleri gerçekçi sahnelere yerleştirebilir. Son yıllarda, film kurgusu, bilim kurgu, aksiyon, süper kahraman filmleri ve hatta animasyonlarla ilgili artan talepler nedeniyle post prodüksiyon alanında büyük ilerleme kaydetmiştir. Günümüzde, bir sinema filmi çekebilmek için, bilgisayarda neredeyse tüm düzenlemelerin yapıldığı dönemlerden, bilgisayar üzerinde tüm düzenlemelerin yapıldığı, bol miktarda etkisi olan dönemlere geçiş.

Google

Dolayısıyla, post-prodüksiyona adanmış filmlerin süresi ve sayısı önemli ölçüde arttı. Uzayda uçan arabaların, uzayda uçan gemilerin ve gökyüzünde savaşan kahramanların gerçekçi patlamasını iletmek zorlu bir süreçtir. Öyle ki, bilgisayarların sahneleri algılaması ve gerçekte çevreye katkı yapması için, insanlardan çok daha zorlu bir süreç gerektiriyor. Google’ın yapay zekası, bu sorunu çözebilecek bir teknolojiye yardımcı oluyor. Sistem sahneleri yukarıdan aşağıya tarar; tüm çevresel faktörler ve durum hakkında veri. Verileri elde ettikten sonra, nesneleri sahneye uyumlu bir şekilde hazırlar. Burada mantıklı bir hata olmaması çok önemlidir.

Yapay Zeka

Bu nedenle, istenen nesneyi sadece istenen yere yerleştirmekle kalmaz, aynı zamanda nesnenin en uygun şeklini, olası yerleşimleri, şekli ve diğer birçok özelliği de tahmin edebilir. Eğer sanat eserleri çok soyutsa, yapay zeka bir cadde gördüğü zaman, yayaların kaldırımda olması gerektiğini ve araçların yolda olması gerektiğini ve gerekli nesnelerin ışığa yerleştirilebileceğini anlar. Bu verinin Öğrenmeye devam eden yapay zeka teknolojisi, “nerede” ve “neyin” sorularına cevap verebilir ve bilgileri sentezleyebilir. Bu teknolojinin sadece sinema sektöründe değil, bilgisayar destekli çalışmalarda da farklı bir bakış açısı sunacağı ümit edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here