Proje Taşımacılığı

0
14

Proje Taşımacılığı, Lojistik servis sağlayıcıları, nakliye, dağıtım veya depolama vb. Etkinlik ne olursa olsun, bunu bir proje olarak görüyorlar. Her proje kendi planlama, organizasyon, bütçe, aşamaları ve zaman kısıtlamaları vardır. Lojistik sektörü sektöre hizmet vermektedir ve kendi içinde birçok farklı uzmanlık alanına ayrılmıştır. “Proje taşımacılığı” ve “proje Lojistik ” kavramı sektörde özel bir anlamı vardır. Proje taşımacılığı, özellikle ağır, taşıma, hacimli (çok uzun, çok geniş veya çok yüksek), Gabari olmayan malları taşımak için kullanıldığı anlamına gelir. Çoğu zaman, bu tür öğeler kamu/özel sektör, rafineri, madencilik, enerji, inşaat vb. yapılır.

Proje Taşımacılığı

Altyapı yatırımları gerekli malzemeler, cihazlar veya ekipmanlardır.Proje lojistiği, müşteriden özel dağıtım, depolama veya taşıma gibi karmaşık lojistik işlemleri ve görevleri ve ulaşım işlemlerini içerir.Her proje lojistik benzersizdir ve hiçbir yedekleme vardır. Her alıcı, projenin benzersiz olmasını ve talepleri doğrultusunda en iyi şekilde gerçekleştirilmesini ister. Lojistik iş anlamak ve yapılacak malzemenin özelliklerini bilmek gerekir, montaj-sökme işlemleri, müşteri ile işbirliği ve iş uzmanlık. Takım çalışması bu süreçlerde çok önemli bir faktördür. Proje taşımacılığında Risk yönetimini planlamak çok önemlidir. Hasar ve kaza tahminleri yapılır. Malzemeler transfer sırasında hasar görmemelidir. Yedek olmadığından, sözleşmelerde ciddi tazminat koşulları olabilir. Sigorta, proje lojistiğinin bir başka ayrılmaz parçasıdır.

Kahveci Ağır Nakliyat

Hiçbir Sigorta ve kayıp/hasar olmaması durumunda, lojistik şirketi sadece müşterisini kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda hizmet maliyetinin çok üstünde bir maliyetle karşı karşıya kalabilir. Kısacası, proje taşımacılığı, standart ağırlık veya hacimlerden uzak olan malları bir yerden diğerine taşıma sürecidir. Bu sektörde hizmet veren şirketler, müşterilerinin taleplerine göre bu standart dışı malları yüksek fiyatlarla taşırlar. Bu sektörde taşınan yükler oldukça büyük olduğundan, hasar görme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, bu sektörde gerçekleştirilen ulaşım hizmetleri büyük riskler taşır. Ciddi zarar verebilirler taraflar ulaşan hasarları ya da meydana gelen kıymetli bir mal taşıma işlemi sırasında oldukça geç. Proje taşıma sektörüne çok sayıda teslimat var. Fabrikalar, boru hatları, enerji santralleri, buhar türbinleri, ısı kazanları ve transformatörleri, tanklar ve basınçlı kaplar ve demir fırınları bu bağlamda taşınabilecek bazı malzemelerdir.

Kaynak: https://www.kahveciagirnakliyat.com/proje-tasimaciligi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here