Strong 3000 – Toz Boya Tesis ve Ekipmanları

0
12

Toz Boya Ekipmanları, bıraktıktan sonra toz boya tabancasına aktarılır. Kabin içindeki filtre sayısı fan akış hızı boyanacak parçanın büyüklüğüne ve kabin içindeki tabanca sayısına göre belirlenir. Metal parçaların ve malzemelerin toz boya uygulamalarında boyanabilmesi için tasarlanmıştır. Tüm kabinler 1 2 filtre hariç konveyör geçidiyle üretilmektedir. Kolayca temizleyerek hızlı renk değişimi için uygun. Kabinin tüm parçaları sökülür ve cıvatalarla montaj için gerektiğinde kolayca sökülebilir.

Toz Boya Fırınları, Kutu tipi fırın şasiyi sandviç panellere monte ederek demonte halde üretilmektedir. İçeri giren fırının kısmı 1.2 mm galvanizli saçtan içeri giren kısım ise 1.2 mm st 37 boyalı saçtan yapılmıştır. Fırının dış kesesi elektrostatik toz boya ile kaplanır ve korozyon direnci artar. Toz boya kabindeki ürüne uygulanan elektrostatik toz boyanın uygun sıcaklıkta pişirilmesine ve iyileştirilmesine izin veren ve genellikle 200ºC’DE ve çevresinde kullanılan sistemlerdir.

Toz Boya Tesisleri, Elektrostatik toz boya uygulanacak ürüne ve günlük üretim miktarına göre farklı tiplerde üretilebilir ancak en sık kullanılan tip fırınlar aşağıdaki gibidir. Özellikleri ısı kayıplarını en aza indirmek için tasarlanmıştır. Sandviç tip kilitli panellerden oluşan fırının iç yüzeyi galvanizli sacdan oluşur ve dış yüzey toz boya ile DKP tabakasından oluşur. Duvar panellerinin derzlerinde 300ºc dirençli silikon kullanılmıştır.

Toz Boya Tabancası, Standart olarak toz boya fırınlarının yan duvarları Sürtünme ile yükleme işleminde serbest iyon ve elektrik alan oluşumuna neden olacak yüksek voltaj yoktur. Sürtünme ile yükleme verimliliği tabancadan geçerken her parçacığın sürtünmesine bağlıdır. Optimum performans için tabancadan hava akışını ve toz boya hava oranını ayarlamak iyi yapılmalıdır.

Boya Makinası, Faraday kafes etkisi Faraday kafes kafesin iç hacmini iletken metal ile elektriksel olarak monte edilen veya iletkenlerle ağ formunda örülmüş harici elektrik alanlarından koruyan bir muhafazadır. Bu kafes elektrik alanının girip çıkmasını önler. Faraday kafesinin etkisi boyanacak malzemenin iç köşelerinde ve derin girintili alanlarda gerçekleşir. Bu etki boyaya yüklenen yüksek voltajı düşürerek aşılır.

Kurutma Fırını, Wagner PP90 800Watt 200bar elektrikli pistonlu havasız boya makinesi 800Watt 200bar güçlü motor maksimum akışlı yüksek performans 1.3 litre / dak. Orta ve büyük projeler için havasız pistonlu pompa ile mükemmel sonuç 15 metre yüksek kaliteli ve esnek konu kolay boya bile sert ulaşmak için yüksek verimlilik havasız yenilikçi teknoloji kullanıcı maksimum kontrol sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here