Toz ve Yaş Boya Sistemleri

0
7

Toz Transfer Sistemleri, dış yüzeyi taş yünü ile izole edilecek ve elektrostatik toz boya ile boyanmış DKP saçlarıyla kaplanacaktır. Kutu tipi fırınlar gibi yerden yapılmış değil. Fırın tavanına monte edilen palet konveyörüne göre gruplandırılmış ürünler otomatik olarak fırına yönlendirilir. Kutu tipi toz boya fırınları kutu fırınları bir tarafta veya her iki tarafta kapılarla tasarlanmıştır ve malzeme elle çalıştırılan bir tramvay veya bantlı konveyör şeklinde üretilmektedir. Ertürk makina endüstriyel fırın temizleme hatları toz boya kabinleri konveyör sistemleri bant sistemleri toz boya kabinleri ıslak boya imalat makineleri eloksal hatları kanalizasyon sistemleri fırınlar ve ahşap aksanlı.

Toz Boya Yedek Parçaları, transfer hatları imalat hizmetleri ve Gebze de hizmet vermektedir. Ertürk Makina koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle kaliteli ürün ve hizmet üretmektedir. Bu elektrik akımı ölçümü tabancadan geçen toz boya miktarına bağlı olarak değişir. Bu nedenle yüksek mA değerleri her zaman iyi bir uygulama anlamına gelmez. En önemli unsur silahtan salınan yüklü toz parçacıklarının oranını mümkün olduğunca arttırmaktır. Bu dezavantajlar nedeniyle epoksi toz boyaların kullanımı iç mekanlar için fonksiyonel uygulamalar ve dekoratif uygulamalarla sınırlı kalmıştır.

Toz Boya Cihazları, Epoksi boyaların en önemli uygulamaları çok iyi korozyon direnci sağladıkları yeraltı boru hatlarında kullanılan boruların boyanmasıdır. Polyester toz boyalar Polyester toz boyalar dış koşullara karşı dirençleri için mükemmeldir. Ultraviyole ışığa ve ısıya son derece dayanıklıdır. Ancak kimyasal direnç epoksi daha düşüktür. Polyester reçineler diazitler ile dialkollerin Glikoller poliesterifikasyon reaksiyonu ile elde edilir. Glikol asit oranı reaktif terminal grubunun türünü belirler. Termoblok fırının yanına ve arkasına monte edilir. Termoblok yanma hücresi ve alev borularından oluşur.

Toz Boya Kabinleri, Yanma hücresi 310 kalite paslanmaz çelik alev boruları normalleştirilmiş kazan borularında yapılır. Thermoblog un dış yüzeyi taş yünü ile izole edilecek ve elektrostatik toz boya ile boyanmış DKP saçlarıyla kaplanacaktır. Kutu tipi fırınlar gibi yerden yapılmış değil. Fırın tavanına monte edilen palet konveyörüne göre gruplandırılmış ürünler otomatik olarak fırına yönlendirilir.

Toz Boya Tabancaları, Bu özellik sayesinde yerden kaynaklanan sorunlar giderildi. Birçok endüstride ilk yatırım çelik kapı tarım sektörü masa sandalyesi alüminyum profil çelik dolap elektrik panosu gibi en çok izlenen toz boya fırınları ve otomotiv sektöründeki düşük maliyet ve kullanım avantajları nedeniyle tercih edilmektedir. Toz boyalar yaş boyalarının aksine %100 kuru katı film oluşturan malzemelerdir. Fırın panelleri 160 mm kalınlığında 53 kg m3 yoğunluğa sahip taş yünden izole edilmiştir.

Yaş Boya Sistemleri, yanma odası alanı toplam 160mm taş yünü ile izole edilmiştir. Sirkülasyon fanı da 250ºc de kullanım için uygundur. Fırının iç kısmında havayı homojen ve ayarlanabilir tip hava üfleme ağızlarından dağıtan kanallar vardır. İşletim sisteminin ilkesine göre kapalı devre hava sirkülasyonu kısa bir süre içinde istenen sıcaklığa gelir. Sıcaklık kontrolü bir dijital termostat tarafından sağlanır ve yakıt tasarrufu maksimum seviyeye tutulur. Termoblok fırının arkasına monte edilir ve fırının sıcaklığını 250ºc ye yükseltebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here