Türk Telekom – Siber Güvenlik Merkezini Açtı!

0
15

Türk Telekom – Siber Güvenlik Merkezini Açtı, Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı. Yusuf Kıraç, siber saldırıların önlenmesi amacıyla açılan Siber Güvenlik Merkezi’nin açılışında konuştu. Siber güvenlik alanında hizmet veren Türkiye, ilk telekom operatörüdür Türk Telekom. 1.500 metrekareden fazla bir alana sahip olan ve Türk Telekom’un oldukça geniş bir alanda kurduğu 1,500 metrekareyi tanıttı. Türk Telekom, müşterilerine yakın geleceğin siber saldırılarına karşı ve bugün 1500 metrekareyi geçen Siber Güvenlik Merkezi’nde güvenlik hizmeti sunmayı hedefliyor.

Türk Telekom

Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nde yapılan törende konuşan Türk Telekom Teknoloji Başkan Yardımcısı. Yusuf Kıraç, yeni dönemde teknoloji alanındaki gelişmelerin yaşamı siber tehditlere daha kolay ve daha açık hale getirdiğini belirtti. Ülkemiz, siber saldırılara ilişkin küresel konuma da değindi Kirac, şunları söyledi: “Türkiye, yaklaşık yüzde 3 ile 9. sırada yer almaktadır. Her geçen gün dünya çapında nüks oranı artmaktadır. Yüzde 2017, 2.1 bölüm ülkemizin hedefi olmuştur. Dünyada 2,8 milyon DDoS saldırısı gerçekleşti ve aylık olarak artmaya başladıklarında lansman sırasında konuşanlardan biri. Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ümit Önal. Türk Telekom Siber Güvenlik Merkezi Dünya standartlarına uygun olarak tasarlanmış ve. 1500 metrekarelik bir alana inşa edilmiştir. Siber Güvenlik Merkezi, parçaya güvenli erişim sağlayan kesinti ve yakın gelecekte. Türkiye ve bugünün siber saldırılarına karşı korunmayı amaçlamaktadır.

Siber Güvenlik Merkezi

2009’dan bu yana, müşterilerimiz, Türkiye’nin siber güvenlik sağlayıcısına ilk telekom operatörü konumunda. 7/24 hizmet veren uzman teknik servis hizmeti veren kurumsal güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Siber tehditlere karşı mücadelede taff tüm kurumların yanındayız. Siber olay yönetimimizde Siber Güvenlik Merkezi, siber tehdit istihbarat servisleri. Tüm siber güvenlik hizmetlerini ve ihtiyaç duyulabilecek ürünleri izleme gibi hizmet sürekliliği müşterileri. Türk Telekom deneyimi, müşterilerimizi güvence ve kalite ile ilişkilendirebiliriz. Bunu yapmak için Türkiye’yi bir sonraki durak çalışan ve kamu kurumlarından. Özel şirketlere bağlamak zorundayız, hatta tüm müşterilerimizin siber güvenliğini son tüketicilere bile sağlamaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here