Webüssü Yazılım WhatsApp Siber Saldırıları Yeniden Başladı

WhatsApp Siber Saldırıları Yeniden Başladı

0
23
WhatsApp Siber Saldırıları Yeniden Başladı

WhatsApp Siber Saldırıları Yeniden Başladı, Son yıllarda yoğun bir şekilde kullanılan siber saldırı yöntemi son zamanlarda yeniden artmaya başlamıştır. Güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalara göre, Türkiye hedef ülkeler arasında yer alıyor. Siber güvenlik uzmanları, Muddy Water’ı çok iyi tanıyor. Bilmeyenler için derhal açıklayalım.

WhatsApp

WhatsApp Siber Saldırıları Yeniden Başladı, Çamurlu Su, özellikle devlet kurumlarının ve şirketlerin e-posta adreslerini hackleyen ve. “Office” dosyalarına kötü amaçlı yazılımlar gönderen siber saldırılar gönderen bir hacker grubudur. Bu dosyaları e-posta adresinize açtığınızda, kurdukları sistem etkinleştirilir ve bu yöntemle hedeflenen sisteme büyük zarar verebilir. Grup daha önce farklı yazılımlar kullanan birçok sistemi hackledi. Bir süre sonra siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan çalışmalar neticesinde yöntemler anlaşılmış ve karşı programlar geliştirilmiştir.

Siber Saldırı

WhatsApp Siber Saldırıları Yeniden Başladı, Son günlerde, özellikle Avusturya, Afganistan, Pakistan ve Türkiye’nin Rusya gibi ülkelerde yoğun bir siber saldırı gerçekleştirmesi halinde de eklendi. Yetkililer, Çamurlu Su grubu saldırı yöntemlerini geliştirdiler ve daha karmaşık yazılımlar kullanıyorlar. Bilinmeyen kaynaklar kullanıyorlar, Whatsapp veya “word” dosyalarından. E-posta açmıyorlarsa kesinlikle açılmıyorlar.

Saldırılarla hedeflenen ülkelerin jeopolitik pozisyonları göz önüne alındığında, grubun hedefinin daha ciddi zararlar vermek olacağı düşünülmektedir. Mesajların içeriğinde, manşetlerin insanların dikkatini çeken önemli bilgiler içerdiği görülmektedir. Webüssü ekibi olarak, bugünlerde size iletilebilecek bu tür paylaşımlara daha özen göstermenizi öneririz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here