WordPress Veritabanı Temizleme Eklentisi ve WordPress Database Temizleme

0
6

WordPress Veritabanı Temizleme, Buradaki en iyi seçenek WordPress’in varsayılan temaları gibi hafif temaları kullanmaktır. Yeni yirmi onbeş tema her zaman bir blog başlatmak için iyi bir yoldur. Zengin özelliklere sahip bir web sitesi için Bootstrap veya Foundation gibi iyi bir çerçeve kullanan bir tema da seçebilirsiniz. Örneğin themeisle tüm temalar WordPress hızlandırmak için harika bir yol sağlar Bootstrap üzerine inşa edilmiştir. WordPress db repair.

WordPress Veritabanı Temizleme Eklentisi

WordPress Database Temizleme, Görüntü boyutlarını azaltın görüntüler belirli bir web sayfasının boyutunu artırmaya katkıda bulunan ana faktörlerdir. Hüner görüntü kalitesinden ödün vermeden boyutu azaltmaktır. Chrome PageSpeed Insights uzantısını veya Photoshop’u veya başka bir aracı kullanarak görüntüleri manuel olarak optimize ederseniz işlem uzun zaman alır. Neyse ki eklenti görüntü optimizasyonu da dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey için kullanılabilir. WordPress tüm içeriği silme.

WordPress Database Temizleme

Veritabanı optimizasyonu, Ne söylemeye değer: Optimole WP Smush Ewww Image Optimizer WordPress sitenizde yukarıdaki eklentileri herhangi birini kullanarak büyük ölçüde görüntü boyutlarını azaltmak ve web sitenizin hızını artıracaktır. Web sitenizi Google PageSpeed Insights aracıyla çalıştırırsanız muhtemelen CSS ve JS dosyalarınızın boyutunu azaltma konusunda bilgilendirileceksiniz. Bu CSS ve JS çağrılarının sayısını ve bu dosyaların boyutunu azaltarak site yükleme hızını artırabileceğiniz anlamına gelir. WordPress veritabanı küçültme.

Tek Tıklamayla Veritabanı Temizleme Ve Düzenleme

WordPress database ayarları, Bu işlem sırasında WordPress veritabanınızda değişiklikler olacağından lütfen önce wordpress’i yedeklediğinizden emin olun. Ardından WP Optimize eklentisini kurun ve etkinleştirin. WP optimize eklenti otomatik maksimum verimlilikle çalıştırmak için WordPress veritabanı temizlemek için etkili bir araçtır. WP optimize ayarları gereksiz verileri kaldırmak (örneğin önemsiz onaylanmamış spam yorumlar eski veri) ve pingbacks trackbacks ve süresi dolmuş geçici seçenekler. WordPress veritabanı oluşturma.

WordPress Veritabanı Optimizasyonu

WordPress database plugin, Bir düğmeye basarak MySQL tablolarını açar açar. Genellikle eklenti geliştiricileri bir eklentiyi kasıtlı olarak kaldırırken eklenti tablolarını silmeyi seçmezler. Bu davranışın birçok nedeni vardır ancak en popüler nedeni eklentiyi yeniden etkinleştirdiğinizde geri yüklenebilmesi için kullanıcı ayarları verilerinizi ve diğer seçenekleri veritabanınızda depolamaktır. Ayarları ve kullanıcı verilerini saklamak iyi bir şeydir. WordPress veritabanı taşıma.

WordPress Veritabanı Optimizasyonu WP-Optimize Eklentisi

WordPress database temizleme, Ancak zaman içinde yüklediğiniz ve kaldırdığınız tüm eklentiler artık veritabanı tabloları nedeniyle veritabanı boyutunda artabilir. Ayrıca şimdi eklenti veritabanı tablosu potansiyel bir sorumluluk olabilir. Veritabanı yedekleme aldıktan sonra WP Sweep plug-in ayarlamanız gerekir. WP sweep eklentisini kurduktan ve çalıştırdıktan sonra eklenti veritabanınızı analiz etmeye başlar ve analiz edilen dosyaları tablolar olarak sunar. WordPress veritabanı yapısı.

WordPress Veritabanı Optimize Etme

WordPress eklenti kalıntılarını temizleme, Buradan belirli bölümleri toplu olarak silebilir veya silebilirsiniz. Çöp Kutusu klasörünü boşaltmasanız bile wordpress veritabanı temizliğini her 30 günde bir otomatik olarak yapar. Öyleyse neden her 10 günde bir veya her 5 günde bir yapmıyorsunuz ? Evet Bunu yaparak veritabanımızı gereksiz bir 20 günlük yükden kurtarmış olacağız. Yapmanız gereken şey FTP üzerinden veya wp’yi yapılandırmaktır cPanel.as biliyorsunuz wordpress bize veritabanımızı onarmak için bir seçenek sunuyor. http: sizinsiteniz.com wp yönetici bakım onarım.php’ye gidebilir ve veritabanımızı tek bir tıklama ile onarabiliriz. WP optimize ayarları.

WordPress Veritabanı Optimize Etme ve Temizleme

WordPress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu, Bunu yapmak için; kodu ekledikten sonra http: sizinsiteniz.com wp yönetici bakım onarım.php’ye gidebilir ve veritabanımızı tek bir tıklama ile onarabiliriz. Bildiğiniz gibi her makale yorumunu veya sayfasını hazırlamak için önizleme seçeneğini tıkladığınızda oluşturulan her önizleme veritabanınızda yer kaplayacak ve bu da veritabanımızı zamanla yükleyecektir.

WordPress Veritabanı Temizleme ( Kulanılmayan Tabloları Kaldırma )

WordPress gereksiz dosyaları temizleme, Neden WordPress’den önizlemeleri daha sonra toplu olarak silmek yerine önizlemeleri veritabanına kaydetmemesini istemiyorsunuz ? Yapmanız gereken şey FTP üzerinden veya cPanel aracılığıyla wp’yi yapılandırmaktır.php sayfasına gidin ve aşağıdaki kodu ekleyin. WordPress sitenize herhangi bir eklenti yüklediğinizde eklenti tüm verilerini veritabanınızda saklar. Tüm bu veriler veritabanınızda WP seçenekleri tablosu altında toplanır.

WordPress Veritabanı Temizleme Eklentisi

WordPress veritabanı değiştirme, WordPress yönetici paneli aracılığıyla yüklediğiniz eklentiyi devre dışı bıraktıktan ve sildikten sonra bile eklentinin ayarlarının ve verilerinin çoğu veritabanınızda kalır. Bu zamana kadar yüzlerce eklentiyi silmiş olsanız bile pek çok eklentinin veritabanınıza koyduğu yükü düşünün. WordPress veritabanı temizleme temelde tüm wordpress web sitelerinin ihtiyaç duyduğu şeydir.

WordPress Veritabanı Temizleme İçin WP Optimize Ayarları

WordPress veritabanı kurulumu, Çünkü veritabanında önizlenen sayfalar spam yorumları veritabanı tablosu hataları eklentiler tarafından bırakılan izler gibi birçok nedenden dolayı yüklenir ve silinir ve yavaşlama belirtileri gösterir. WordPress veritabanı temizleme için yapmamız gereken bir sonraki adım bu eklentilerin izlerini veritabanımızdan silmektir. Bu yapabileceğimiz bir eklentidir ki kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim çünkü yapıcağımız işlemleri oldukça kolaylaştıracaktır.

WordPress Veritabanı Temizleme ve Optimize Etme

WordPress veritabanı yedekleme, Önemli: oldukça hassas olan bu işlemi yapmadan önce veritabanınızın bir yedeğini almanızı şiddetle tavsiye ederim. İşlem sırasında yanlış bir tablo silme tüm sitenizin bozulmasına neden olur. Eğer bir yedekleme WordPress sitesi yedekleme yapmak için nasıl bilmiyorsanız ben tüm site yedekleme nasıl oluşturulacağını güncel BackWPup eklentisi ile bunun için site yedekleme veya wordpress eklentileri başlıklı yazımda ayrıntılı olarak açıkladı ben başlıklı yazımda ayrıntılı olarak tarif.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here