Yapay Zekalı Spiker Çalışmalara Başladı!

0
13

Yapay Zekalı Spiker, Çin resmi haber ajansı Shinhua, haber metinlerini. Gerçek sunucular olarak okuyabilen ve sunabilen dijital haber spikeri modelleri üretti. Teknoloji haber sitesinde yer alan habere göre. Verge, ajans, gerçek haber sunucularının görüntülerini makine öğrenme teknolojisiyle birleştirerek.

Yapay Zeka

Yapay Zekalı Spiker, Haber metinlerini otomatik olarak okuyabilen dijital bileşik modeller geliştirdi. Ajans, yapay zeka ile çalışan modeller üretmek için Çin’in popüler arama motoru Sogou ile işbirliği yaptı. İngilizce ve Çince haberler için ayrı ayrı geliştirilen iki insanlı model. Gerçek haber sunucusu görüntüleri katmanına yerleştirilen ağız ve yüz animasyonlarından oluşuyor. Animasyonlu insan sesine, haberin içeriğine göre değişen animasyonlar eşlik eder.

Yapay Zekalı Spiker

Yapay Zekalı Spiker, Haberlerde yer alan teknoloji uzmanları, makine öğrenimi teknolojisi ile geliştirilen dijital kompozitlerin. CGI adlı bilgisayarda üretilen görsel modellerden ve sesli dijital asistanlarda kullanılan ses sentezleme. Teknolojisinden daha üstün sonuçlara sahip olmadığını vurguladı. Shinhua’nın yaptığı açıklamaya göre, dijital modeller televizyon. İnternet ve mobil yayıncılıkta haber yapımında kullanılacak, yapay zeka ile çalışan sunucularda. Haber yapım maliyetlerini düşürerek verimliliğin artırılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here